Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նորանշանակ վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նորանշանակ վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորում եմ Ձեզ Վրաստանի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթում հաջողություն այդ կարևոր և պատասխանատու պաշտոնում՝ ի շահ Վրաստանի և վրաց ժողովրդի:
Հայաստանի և Վրաստանի միջև առկա ամուր բարեկամությունը հիմնված է մեր ժողովուրդների միջև հարյուրամյակների պատմություն ունեցող փոխադարձ շփումների, խոր հարգանքի և վստահության վրա:
Համոզված եմ, որ մեր կառավարությունները կշարունակեն սերտորեն համագործակցել համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ՝ Հայաստանի և Վրաստանի միջև փոխգործակցության ողջ ներուժը առավելագույնս օգտագործելու նպատակով՝ ի բարօրություն մեր երկրների»:

Pashinyan congratulates new Prime Minister of Georgia on assuming office
YEREVAN, FEBRUARY 24, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has sent a congratulatory letter to new Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili on assuming office, the Armenian PM’s Office told Armenpress.
I congratulate you on assuming the office of the Prime Minister of Georgia, wishing you success in that important and responsible position for the benefit of Georgia and the Georgian people.
The current firm friendship between Armenia and Georgia is based on mutual contacts, deep respect and trust between our peoples, which has a history of decades.
I am sure that our governments will continue closely cooperating for the implementation of joint projects, aimed at maximally utilizing the entire cooperation potential between Armenia and Georgia”.