Մատաղիսի հատվածում ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է փոխանցել 1 աճյուն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հադրութի շրջանում փետրվարի 15-ին իրականացված որոնումների արդյունքում՝ զոհված զինծառայողների մասունքներ չեն հայտնաբերվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արցախի ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը՝ հավելելով, որ Մատաղիսի հատվածում ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է փոխանցել 1 աճյուն:
«Նախնական տվյալներով՝ զինծառայողի (ռազմագործողությունների մասնակից) աճյուն է: Նրա ինքնությունը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո: Այսօր՝փետրվարի 16-ին որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվելու»,-մանրամասնեց Թադևոսյանը:
Հրադադարից հետո մինչև այսօր հայտնաբերվել է ընդհանուր 1379 զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:

На участке Матахиса азербайджанская сторона передала армянской стороне останки одного погибшего
В результате поисков, проведенных 15 февраля в Гадрутском районе, останков погибших военнослужащих не обнаружено. Об этом «Арменпресс» сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Арцах Унан Тадевосян, добавив, что на участке Матахиса азербайджанская сторона передала армянской стороне останки одного погибшего.
“По предварительным данным, это останки военнослужащего, участника военных действий. Сегодня, 16 февраля, поисковые работы не будут проводиться”, - сообщил Тадевосян.
Со дня прекращения боевых по сей день, обнаружены останки 1 379 погибших военнослужащих и гражданских лиц.