Փաշինյանը և Հարությունյանը քննարկել են Արցախում խոշոր ենթակառուցվածքային ծրագրերի իրականացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը քննարկել են Արցախում խոշոր ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացման քայլերը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը:
«Արցախում իրականացվելիք խոշոր ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացման վերաբերյալ խորհրդակցություն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ և ՀՀ կառավարության պատասխանատու գերատեսչությունների ղեկավարների մասնակցությամբ: Նախանշվել են առաջիկա ծրագրերը, դրանց ուղղվելիք ֆինանսական հատկացումները և հետագա քայլերը»,- գրել է Գևորգյանը:

Пашинян и Арутюнян обсудили реализацию в Арцахе крупных инфраструктурных программ
Премьер-министр Никол Пашинян и президент Республики Арцах Араик Арутюнян обсудили шаги по реализации в Арцахе крупных инфраструктурных проектов.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян.
“Состоялось совещание по реализации крупных инфраструктурных проектов в Арцахе во главе с премьер-министром Николом Пашиняном и президентом Арцаха Араиком Арутюняном с участием руководителей ответственных ведомств правительства Армении. Намечены предстоящие программы, направляемые на них финансовые ассигнования и дальнейшие шаги”, - написала Геворкян.