Մեդիայի ազատության հարցերով ԵԱՀԿ ներկայացուցիչը ոլորտին առնչվող հարցեր է քննարկել ՀՀ դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեդիայի ազատության հարցերով ԵԱՀԿ ներկայացուցիչ Թերեզա Ռիբերիոն ԵԱՀԿ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավար, դեսպան Արմեն Պապիկյանի հետ քննարկել է Հայաստանում մեդիայի ազատության հարցն ու ոլորտները, որտեղ իր գրասենյակը կարող է աջակցություն տրամադրել Հայաստանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքը:
Ռիբերիոն ողջունել է հավաստիացումներն այն մասին, որ մեդիայի ազատությունն ու լրագրողների անվտանգությունը կարևոր տեղ են զբաղեցնում ՀՀ կառավարության օրակարգում: Նա պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել Հայաստանին մեդիայի և խոսքի ազատության հարցերում:
Ռիբերիոն և Պապիկյանն անդրադարձել են «ֆեյք լուրերի» հետևանքով ի հայտ եկող մարտահրավերներին, մեդիայի ազատության վրա ազդեցությանը:
Կողմերը խոսել են նաև այլ ոլորտներում համագործակցության և Մեդիայի ազատության հարցերով ԵԱՀԿ ներկայացուցչի՝ Հայաստան կատարելիք հնարավոր այցի մասին:

Представитель ОБСЕ по вопросам свободы СМИ обсудила с послом Армении вопросы сферы
Представитель ОБСЕ по вопросам свободы СМИ Тереза Риберио обсудила с руководителем миссии Армении в ОБСЕ, послом Арменом Папикяном вопрос свободы медиа в Армении, по которому ее офис Армении может оказать содействие. «Арменпресс» сообщает об этом со ссылкой на официальный сайт ОБСЕ.
Тереза Риберио приветствовала сказанное, что свобода СМИ и безопасность журналистов в повестке правительства Армении занимают важное место. Она выразила готовность содействовать Армении в вопросах медиа и свободы слова.
Риберио и Папикян коснулись вызовов, возникающих вследствие “фейковых новостей”, их влияния на свободу медиа.
Стороны коснулись также возможного визита в Армению представителя ОБСЕ по вопросам свободы СМИ и сотрудничества в других сферах.