ԱԺ-ն կգումարի արտահերթ նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության առաջարկով փետրվարի 3-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի նիստում:
Որոշման մեջ ասվում է.
«Առաջարկել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահին 2021 թվականի փետրվարի 3-ին ժամը 11:00-ին գումարել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետևյալ օրակարգով`
1) «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» սահմանադրական օրենքի, «Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ «Արդարադատության ակադեմիայի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքների նախագծերի փաթեթ,
2) «Սոցիալական աջակցության մասին« օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքների նախագծերի փաթեթ:
1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստի նախաձեռնողի ներկայացուցիչ նշանակել Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանին:
2. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողով ներկայացնել՝
1) «2021 թվականի փետրվարի 3-ին գումարված` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստի օրակարգային հարցի քննարկման հատուկ ընթացակարգի մասին» Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի որոշման նախագիծը»:

Национальное собрание Армении созовет внеочередное заседание
Национальное собрание Армении 3 февраля созовет внеочередное заседание. Как передает Арменпресс, это решение было принято на заседании правительства.
В решении говорится:
“Предложить председателю Национального собрания Республики Армения 3 февраля 2021 года в 11:00 созвать внеочередное заседание Национального собрания Республики Армения со следующей повесткой:
1) Пакет проектов законов О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Армения “Судебный кодекс Республики Армения”, О внесении изменения в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения и О внесении дополнений в Закон Республики Армения “Об Академии юстиции”;
2) Пакет проектов законов О внесении изменений в Закон Республики Армения “О социальном содействии”, О внесении изменения в Закон Республики Армения “Об органах системы государственного управления” и О внесении изменения в Закон Республики Армения “О государственных пенсиях”.
• Назначить представителем инициатора внеочередного заседания Национального Собрания Армении министра юстиции Рустама Бадасяна
• Представить в Национальное собрание Республики Армения проект постановления “Об особой процедуре рассмотрения вопроса повестки дня внеочередного заседания Национального собрания Республики Армения, созываемого 3 февраля 2021 года”.