Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ջո Բայդենին՝ ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ջո Բայդենին՝ ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առիթով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հայաստանի նախագահի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Համոզված եմ, որ առաջիկա տարիներին անելու եք հնարավորը՝ հետագա առաջընթաց և տպավորիչ ձեռքբերումներ ապահովելու Ձեր երկրի համար:
Ակնկալում եմ, որ մեր համագործակցությունը հնարավորություն կընձեռի առաջ մղել հայ-ամերիկյան բարեկամական հարաբերությունները և կնպաստի տարածաշրջանում երկար սպասված խաղաղությանն ու կայունությանը:
Ձեզ և Ձեր վարչակազմին մաղթում եմ ամենայն հաջողություն»:
Նախագահ Սարգսյանն ԱՄՆ փոխնախագահի պաշտոնն ստանձնելու առթիվ շնորհավորել է նաև Քամալա Հարիսին և հետագա հաջողություններ մաղթել:

Армен Саркисян поздравил Джо Байдена в связи со вступлением на должность президента США
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание Джо Байдену в связи с его вступлением на должность президента США. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента.
В послании президента Армении, в частности, говорится:
“Уверен, что в ближайшие годы Вы сделаете все возможное для обеспечения дальнейшего прогресса и впечатляющих достижений Вашей страны.
Ожидаю, что наше сотрудничество предоставит возможность продвигать армяно-американские дружественные отношения и будет способствовать долгожданному миру и стабильности в регионе.
Желаю Вам и Вашей администрации всяческих успехов”.
Президент Саркисян поздравил со вступлением на должность и вице-президента США Камалу Харрис и пожелал ей дальнейших успехов.