Քարինտակում հայտնաբերվել է զոհված կնոջ մարմին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Որոնողական աշխատանքների ընթացքում Արցախի Քարինտակ գյուղում հայտնաբերվել է զոհված քաղաքացիական անձի մարմին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
«Քարինտակցի 58-ամյա բնակչուհու՝ Ալվարդ Թովմասյանի աճյունը որոնողական խումբը   գտել է տան բակում: Հարազատները ճանաչել են զոհված կնոջ ինքնությունը։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Հունվարի 13-ին որոնողական աշխատանքներ են իրականացվել նաև Թալիշի, Հադրութի և Մատաղիսի ուղղություններով, որտեղ  զոհվածների աճյուններ չեն հայտնաբերվել։ Առայսօր մարտական գործողությունների վայրերում հայտնաբերված զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց  թիվը 1230 է:Այսօր որոնումներ չեն իրականացվելու: Ադրբեջանական կողմը տեղեկացրել է, որ որոշ աշխատանքների պատճառով առայժմ հնարավոր չէ»,-հայտնեց Թադևոսյանը։

Artsakh search teams find remains of woman in Karintak village
STEPANAKERT, JANUARY 14, ARMENPRESS. Artsakh search and rescue teams have found the body of a 58-year old civilian in the village of Karintak, Artsakh.
State Service of Emergency Situations of Artsakh spokesperson Hunan Tadevosyan told ARMENPRESS that the remains of the woman – Alvard Tovmasyan – were found outside her home in Karintak. The victim's family has identified the body.
“On January 13 search operations were carried out also in the directions of Talish, Hadrut and Mataghis, where no bodies were found. So far, the number of bodies of servicemen and civilians found in areas where combat actions took place stands at 1230. No search operations will be carried out today. The Azerbaijani side notified that due to some works search operations aren’t possible now,” Tadevosyan said.