Գտնվում ենք հետցնցումային իրավիճակում, ամեն ինչ պետք է անենք իրավիճակը կայունացնելու համար. Փաշինյանը՝ սյունեցիներին
Գտնվում ենք հետցնցումային իրավիճակում, ամեն ինչ պետք է անենք իրավիճակը
կայունացնելու համար. Փաշինյանը՝ սյունեցիներին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիք կատարած այցի ժամանակ առաջինը կանգ է առել մարզի Սառնակունք գյուղում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ քաղաքացիներից մեկի՝ GPS-ով սահմանազատման աշխատանքների վերաբերյալ հարցին ի պատասխան Փաշինյանն ասաց. «Մի քանի անգամ է արվում՝ ամենատարբեր ձևերով: Ես ձեզ հավաստիացնում եմ, որ այս առումով որևէ խնդիր չկա»:
Վարչապետը հավելեց՝հիմա հետցնցումային իրավիճակների մեջ ենք գտնվում. «Մենք ամեն ինչ պետք է անենք իրավիճակը կայունացնելու համար: Մենք պետք է  ամեն ինչ անենք մեր գերիներին վերադարձնելու, մեր անհետ կորածներին վերադարձնելու համար»,-ասաց վարչապետը:
Փաշինյանը հիշեցրեց թշնամու վերահսկողության տակ անցած տարածքում 70 օր անհայտության մեջ մնացած և նախորդ օրը հայրենիք վերադարձած 6 զինվորի մասին: Նա նշեց՝ չնայած սգո օր է, բայց դա տրամադրություն է փոխել: «Այս սգի մեջ բոլորս մի լուսավոր կետ ենք փնտրում, որ դրա շուրջ մեր լավատեսությունը կառուցենք»,-ասաց նա:

Мы находимся в состоянии потрясений, должны сделать все, чтобы стабилизировать ситуацию: Пашинян
Как передает «Арменпресс», в ответ на вопрос одного из граждан о демаркации при помощи GPS, Пашинян ответил: “Делается несколько раз по самым разным методам. Я уверяю вас, что  нет никаких проблем”.
Премьер-министр добавил, что сейчас мы находимся в состоянии потрясений. “Мы должны сделать все, чтобы стабилизировать ситуацию. Мы должны сделать все, чтобы вернуть наших пленных, вернуть наших пропавших без вести”, - сказал премьер.
Пашинян напомнил о 6 солдатах, 70 дней находившихся в безвестности на подконтрольной врагу территории и вернувшихся на родину накануне. Он отметил, что, несмотря на то, что сейчас объявлены дни траура, но это изменило настроение: “В такой скорби мы все ищем светлую точку,   которая может придать нам оптимизма”, - сказал он.