Վարչապետի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները երթով շարժվում են դեպի կառավարության շենք
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները երթով շարժվում են դեպի կառավարության շենք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ակցիայի կազմակերպիչները հայտարարեցին Մաշտոցի պողոտայում ընթացող ցույցի ընթացքում:
«Մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ օգտագործելու ենք պայքարի մեր ձեռքի տակ եղած բոլոր մեթոդները»,- լրագրողների հետ զրույցում ասացին ակցիայի կազմակերպիչները:
Նոյեմբերի 11-ից խորհրդարանական և արտախորհրդարանական 16 ընդդիմադիր կուսակցությունները հանրահավաքներ ու բողոքի տարատեսակ ակցիաներ են անցկացնում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով:

Требующие отставки Пашиняна граждане направились к зданию правительства
Граждане, требующие отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна, направились к зданию правительства. Как сообщает Арменпресс, об этом заявили организаторы акции во время демонстрации на проспекте Маштоца.
«Мы неоднократно заявляли, что будем использовать все доступные методы борьбы», - заявили журналистам организаторы акции.
С 11 ноября 16 парламентских и внепарламентских оппозиционных партий проводят митинги и различные акции протеста с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна.