Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները պահանջում են որոնողական աշխատանքներ իրականացնել Զանգելանում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էջմիածնի զորամասի դիմաց անհետ կորած զինծառայողների ծնողները և հարազատները դեկտեմբերի 1-ին բողոքի ակցիա են անցկացրել`պահանջելով իշխանությունից որոնողական աշխատանքներ իրականացնել Զանգելանի հատվածում:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ծնողները անհասկանալի են համարում, թե ինչու մինչ այժմ այդ հատվածում որոնողական աշխատանքներ չի իրականացվել և ինչու է այսքան ձգձգվում գործընթացը:
Էջմիածնի զորամասի շտաբի պետ Կամո Մալխասյանը մոտեցավ ծնողներին և վստահեցրեց բողոքի ակցիա իրականացողներին, որ այսօր կամ վաղը աշխատանքները իրականացվելու են:
«Այս պահին ինչ-որ մեզանից հասնում է, ամեն ինչ արել ենք: Բոլոր տեղեկությունները ներկայացրել ենք հանձնաժողովի նախագահին: Այս պահին նախարարից տեղեկություն կա, որ այսօր կամ վաղը աշխատանքներ իրականացվելու է Զանգելանի հատվածում: Աշխատելու է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն Պաշտպանության նախարարության հետ»,- ասաց Մալխասյանը:

Родственники пропавших без вести военнослужащих требуют провести поисковые работы в Зангелане
Перед воинской частью Эчмиадзина родители и родственники пропавших без вести военнослужащих 1 декабря провели акцию протеста, требуя от властей провести поисковые работы на участке Зангелана.
Как сообщает Арменпресс, родители не могут понять, почему до сих пор на этом участке не проведены поисковые работы и почему процесс так затягивается.
Начальник штаба воинской части Эчмиадзина Камо Малхасян вышел к родителям и заверил их,   что сегодня или завтра работы будут проведены.
“В данный момент мы делаем все, от нас зависящее. Всю информацию мы представили председателю комиссии. На данный момент есть информация от министра, что сегодня или завтра в Зангелане будут проведены поисковые работы. Международный комитет Красного Креста будет работать вместе с Министерством обороны”, - представил Малхасян.