Ոստիկանությունը Երևանում բերման է ենթարկել փողոց փակելու ակցիայի 33 մասնակցի
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանությունը Երևանում բերման է ենթարկել փողոց փակելու ակցիայի մասնակից 33 քաղաքացու: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից:
Ոստիկանությունից հայտնեցին, որ 33 քաղաքացի բերման է ենթարկվել՝ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182 հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու համար:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջող ակցիայի մասնակիցները փորձել էին փակել Մաշտոցի պողոտան՝ Օպերայի հարակից տարածքը, սակայն ոստիկանները թույլ չէին տվել, բերման ենթարկել ոմանց:
Դրանից հետո ակցիայի մասնակիցներըը շարժվել էին կենտրոնական այլ փողոցներ, հավաքվել կառավարության շենքի դիմաց:

Полиция Еревана задержала 33 участника митингов
Полиция Еревана задержала 33 человека, участвовавших в акции протеста по перекрытию улиц. Об этом сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и информации полиции Армении.
По данным полиции, 33 гражданина задержаны за совершение деяния, предусмотренного статьей 182 Кодекса об административных правонарушениях.
Группа граждан на центральных улицах Еревана проводила акцию протеста, требуя отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Они пытались перекрыть проспект Маштоца, но полиция не позволила этого, в результате чего были задержаны несколько человек. Затем протестующие двинулись к улицам Саят-Нова и Абовяна.