Նեւադայում հրաձգության հետեւանքով մեկ մարդ զոհվել, չորսը՝ վերքեր են ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անկանոն հրաձգության հետեւանքով մեկ մարդ զոհվել, չորսը վերքեր են ստացել ԱՄՆ-ի Նեւադայի նահանգում, երկու կասկածյալներ ձերբակալվել են: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է CNN հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով տեղի ոստիկանությանը: Հենդերսոն քաղաքի ոստիկանությունը նոյեմբերի 26-ի առավոտյան, երբ ԱՄՆ-ում նշվում Էր Գոհաբանության օրը, սկսել Է հաղորդագրություններ ստանալ քաղաքի տարբեր շրջաններում տուժածների մասին: Ավելի ուշ ոստիկանությունը հայտնաբերել Է հինգ մարդու, որոնք հրաձգային վերքեր Էին ստացել:
Նրանցից մեկը՝ 22-ամյա մի տղամարդ, մահացել Է: Մյուս տուժածները հոսպիտալացվել են. ըստ նախնական տվյալների, նրանց ստացած վերքերը սպառնալիք են ներկամացնում կյանքի համար: «Մենք կարծում ենք, որ կասկածյալները մեքենայով անցել են քաղաքում եւ անկանոն կրակել քաղաքացիների վրա՝ առանց ակնհայտ դրդապատճառների»,-հայտարարել են ոստիկանությունում: Իրավապահ մարմինների տվյալներով՝ հրաձգությունից հետո սկսվել Է երկու կասկածյալների՝ 20-30 տարեկան սպիտակամորթ տղամարդու եւ 20 տարեկան կնոջ, որոնումը: Ավելի ուշ կասկածյալներին հաջողվել Է ձերբակալել հրաձգության հետ կապ չունեցող մեղադրանքներով: Այլ մանրամասներ չեն ներկայացվում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին;

При стрельбе в Неваде погиб человек
Один человек погиб и четверо получили ранения в результате беспорядочной стрельбы в американском штате Невада, двое подозреваемых задержаны, сообщает телеканал CNN со ссылкой на местную полицию.
Полиция города Хендерсон утром 26 ноября, когда в США отмечался День благодарения, начала получать сообщения о пострадавших в разных районах города. Позднее полиция обнаружила пять человек, получивших огнестрельные ранения. Одни из них, 22-летний мужчина, скончался. Остальные пострадавшие были госпитализированы, по предварительным данным, полученные ими ранения не представляют угрозу для жизни,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Мы полагаем, что подозреваемые разъезжали по городу на машине и беспорядочно стреляли в граждан без видимых мотивов", - заявили в полиции. По данным правоохранительных органов, после стрельбы начался розыск двух подозреваемых - белого мужчины в возрасте 20-30 лет и женщины в возрасте 20 лет.
Позднее подозреваемых удалось задержать по не связанным со стрельбой обвинениям. Другие подробности не сообщаются.