ՀՀ և ՌԴ ԱԻ նախարարները քննարկել են նոր իրողություններում փոխգործակցության հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը նոյեմբերի 21-ին հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիական պաշտպանության, արտակարգ իրավիճակների և աղետների հետևանքների վերացման հարցերով նախարար Եվգենի Զինիչևի հետ: Նախարարները քննարկել են ետպատերազմական իրավիճակում ստեղծված իրողությունները և պատերազմի հետևանքների հաղթահարման հնարավորությունները:
Փիլոյանը կարևորել է ռուս գործընկերների արդյունավետ փոխգործակցության պատրաստակամությունը և համոզմունք հայտնել, որ ամեն ինչ կարվի հումանիտար աղետը կանխելու, պատերազմից հետո խաղաղ բնակչությանը բնականոն կյանքի վերադարձնելու համար:
Հումանիտար աջակցության ոլորտում առաջիկա անելիքների մանրամասները քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունների ներկայացուցիչների աշխատանքային հանդիպման ընթացքում:

YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Armenia’s minister of emergency situations Andranik Piloyan met today with Russian minister for civil defense, emergencies and elimination of consequences of natural disasters Evgeniy Zinichev in Yerevan.
At the meeting the Armenian and Russian ministers discussed the new realities in the post-war situation and the opportunities of overcoming the consequences of war.
The Armenian minister highlighted the readiness of the Russian partners for effective mutual cooperation and expressed confidence that everything will be done to prevent the humanitarian disaster and return the civilian population to a normal life after the war.