ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈԵՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից;
Նախագահն Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանի, «Հայ կառուցողական» կուսակցության ղեկավար Անդրեաս Ղուկասյանի և «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության ներկայացուցիչներ Սուրեն Սահակյանի ու Գոռ Հակոբյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված ներկա իրավիճակի շուրջ, անդրադարձ է եղել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև ստորագրված փաստաթղթին:
Կուսակցությունների ներկայացուցիչներն իրենց տեսակետներն ու մոտեցումներն են արտահայտել իրավիճակի վերաբերյալ: Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է ազգային համախմբվածությունը և կայունության պահպանումը երկրում:

Армен Саркисян продолжает консультации с политическими силами
Президент Республики Армения Армен Саркисян продолжает политические консультации с парламентскими и внепарламентскими силами. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента.
Президент Саркисян встретился с руководителем Демократической партии Армении Арамом Саркисяном, руководителем “Армянской конструктивной партии” Андреасом Гукасяном, с представителями социал-демократической партии “Решение гражданина” Суреном Саакяном и Гором Акопяном.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущей ситуации в стране, коснулись подписанного между Арменией, Россией и Азербайджаном заявления по урегулированию карабахского конфликта.
Участники высказали свои взгляды и мнения по поводу ситуации. Президент Саркисян подчеркнул необходимость национального единства и стабильности в стране.