Վարչապետի մամուլի խոսնակը հերքում է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարին Փաշինյանի կողմից նամակ ուղղելու տեղեկությունները
Վարչապետի մամուլի խոսնակը հերքում է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարին Փաշինյանի կողմից  նամակ ուղղելու տեղեկությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը հերքում է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգին Փաշինյանի կողմից նամակ ուղղելու մասին տեղեկությունները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Գևորգյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է, որ տարածվող լուսանկարը կեղծ է:
«Համացանցում շրջանառվում է մի լուսանկար, որտեղ իբր վարչապետի գրությունն է՝ ուղղված ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգին։ Նման «նամակ», նման գրություն երբեւէ չի եղել, այն կեղծ է»,- գրել է Գևորգյանը:
Համացանցում շրջանառվում է կեղծ լուսանկար, որում ներկայացված է 2019թ. մայիսի 13-ին ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգին ուղղված ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նամակը ԼՂ կարգավիճակի վերաբերյալ:

Пресс-секретарь премьера опровергла слухи о письме Пашиняна генсеку НАТО
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Никола Пашиняна Мане Геворгян опровергает информацию о письме Пашиняна генеральному секретарю НАТО Йенсу Столтенбергу. Как сообщает Арменпресс, Геворгян написала на своей странице в Facebook, что распространенная фотография фейковая.
«В интернете распространяется фотография, на которой якобы представлено письмо премьер-министра генеральному секретарю НАТО Йенсу Столтенбергу. Такого «письма» не было никогда, это фальшивка», - написала Геворгян.
В интернете распространяется фейковая фотография, на которой якобы представлено письмо премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна от 13 мая 2019 года на имя генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга о статусе Нагорного Карабаха.