Արցախում գերեվարված ադրբեջանցի զինծառայողի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի առաջնագծի հարավային ուղղությամբ գերեվարված ադրբեջանցի զինծառայողի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը:
«Երեկ հարավային ուղղությամբ հակառակորդի հարձակումը հետ մղելիս գերեվարված ադրբեջանցի զինծառայողի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել: Նա այժմ գտնվում է բժիշկների վերահսկողության տակ, վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշում է Ստեփանյանը:
Հ ոկտեմբերի 23-ին հարավային ուղղությամբ հայկական ուժերի հաջող գործողության արդյունքում ոչնչացվել է հակառակորդի հատուկ նշանակության խոշոր ստորաբաժանում, 9 միավոր տեխնիկա, իսկ մի քանիսը` առգրավվել:

YEREVAN, OCTOBER 24, ARMENPRESS. The surgery of Azerbaijani prisoner of war in Artsakh has passed successfully, Armenian defense ministry’s spokesperson Shushan Stepanyan said on social media.
“He is currently under the supervision of doctors, is in serious but stable condition”, Stepanyan said.
On October 23, thanks to the successful operations of the Armenian forces in the southern direction, an entire special operations team of the adversary was neutralized, 9 military equipment were destroyed and many others were seized.