ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են Ադրբեջանի հարձակողական գործողությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հոկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները: «Արմենպրես»-ին այս մասին հաղորդում են Արցախի պաշտպանության բանակից:
«Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:
Ներկայում տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են հակառակորդի հարձակողական գործողությունները՝ վերահսկողության ներքո պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը»,-տեղեկացնում են Արցախի ՊՆ-ից։

YEREVAN, OCTOBER 24, ARMENPRESS. The situation at the Artsakh-Azerbaijan conflict zone remained “relatively stable-tense” overnight October 23-24, with artillery battles and firefights taking place in individual sections, the Defense Army of Artsakh said.
“In the evening, by once again grossly violating international humanitarian law norms, the [Azerbaijani] forces bombarded peaceful settlements, including the capital city of Stepanakert. Currently localized battles are taking place in all directions of the frontline. The Defense Army units are successfully thwarting the [Azerbaijani] attacking operations and are maintaining control over the tactical situation,” the Artsakh Defense Army said.