Ռուսաստանը մեզ կաջակցի այնտեղ, որտեղ հնարավոր է. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը զգում է Ռուսաստանի աջակցությունը և, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի համոզմամբ, հետագայում էլ կզգա: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին ՀՀ վարչապետը նշել է «Ինտերֆաքս» գործակալությանը տված հարցազրույցում:
«Ռուսաստանից ակնկալո՞ւմ եք օգնություն, եթե՝ ոչ ռազմական, ապա՝ ֆինանսական մասով: Կարո՞ղ է Ռուսաստանից օժանդակություն լինել, ասենք՝ վարկի տրամադրման, կամ էներգակիրների արտոնյալ գների տեսքով: Մինչ հակամարտությունը, Դուք բանակցություններ էիք վարում գազի գնի նվազեցման ուղղությամբ: Արդյոք այս հարցերը քննարկվել են Ռուսաստանի կառավարության ղեկավարի հետ Երևան այցի ժամանակ»,- հարցրել է լրագրողը:
Ի պատասխան՝ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է. «Իհարկե, քննարկել ենք տնտեսական հարցեր: Հիմա մենք զգում ենք Ռուսաստանի աջակցությունը և վստահ եմ, որ հետագայում էլ այն կզգանք և Ռուսաստանը մեզ կաջակցի այնտեղ, որտեղ այն հնարավոր է»:

Россия нас поддержит там, где это возможно: Никол Пашинян
Армения чувствует поддержку России и, по словам премьер-министра Армении Никола Пашиняна, будет и в дальнейшем. Как сообщает Арменпресс, об этом премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал в интервью информагентству «Интерфакс».
«Ждете ли вы от России помощи если не в военном, то в финансовом плане? Могут ли от России быть послабления, выделен кредит или установлены льготные цены на энергоносители? Еще до конфликта вы вели переговоры о снижении цен на газ. Обсуждались ли эти вопросы с главой правительства РФ во время его визита в Ереван?» - спросил журналист.
В ответ Никол Пашинян сказал: «Конечно, обсуждали экономические вопросы. Сейчас мы чувствуем поддержку России и, уверен, что в дальнейшем будем чувствовать и Россия нас поддержит там, где это возможно».