Գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանին և գեներալ-մայոր Անդրանիկ Փիլոյանին կշնորհվի Ազգային հերոսի կոչում
Գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանին և գեներալ-մայոր Անդրանիկ Փիլոյանին
կշնորհվի Ազգային հերոսի կոչում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանին և 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար գեներալ-մայոր Անդրանիկ Փիլոյանին կշնորհվի ՀՀ Ազգային հերոսի կոչում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 20-ին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանը եւ 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար գեներալ-մայոր Անդրանիկ Փիլոյանը հատկապես վերջին ժամերի ընթացքում, մարտի դաշտում, փառքով պսակեցին իրենց անունը եւ կարժանանան ազգային հերոսի կոչման: Նրանք շարունակում են իրենց հերոսական կռիվը՝ հանուն հայրենիքի: Փա՛ռք հայոց բանակին»,- գրել է Փաշինյանը:

YEREVAN, OCTOBER 20, ARMENPRESS. First Deputy Chief of Staff of the Armed Forces of Armenia Lt. General Tiran Khachatryan, and the Commander of the 5th Army Corps Major General Andranik Piloyan will be awarded the National Hero of Armenia title, Prime Minister Nikol Pashinyan said.
“First Deputy Chief of Staff of the Armed Forces of Armenia Lt. General Tiran Khachatryan, and the Commander of the 5th Army Corps Major General Andranik Piloyan, especially during the recent hours, glorified their names on the battlefield and they will receive the title of national hero. They continue their heroic fight for their country. Glory to the Armenian army,” Pashinyan said.