Արցախի ՊԲ-ն հերքում է Ադրբեջանի խաղաղ բնակչությանը հարվածելու մասին կեղծիքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հերքում է Ադրբեջանի խաղաղ բնակչությանը հարվածներ հասցնելու մասին լուրերը:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ԱՀ պաշտպանության բանակի տեղեկատվության բաժնի պետի պաշտոնակատարՍուրեն Սարումյանը ևս մեկ անգամ ընդգծեց հայկական կողմը երբեք չի թիրախավորում խաղաղ բնակչությանը:
«Դա ադրբեջանական քարոզչության հերթական սուտն է»,- նշեց ՊԲ տեղեկատվության բաժնի պետի պաշտոնակատարը:
Նա ևս մեկ անգամ ընդգծեց Ադրբեջանի արատավոր վարքագիծը կրակակետերը խաղաղ բնակավայրերում տեղակայելու հետ կապված: Հայկական կողմը բազմիցս հայտարարել է, որ ճնշում է միայն կրակակետերը. «Նման պարագայում բեկորը կույր է, չենք կարող իմանալ ինչ կլինի»:

STEPANAKERT, OCTOBER 15, ARMENPRESS. The Defense Army of Artsakh is denying Azerbaijani reports alleging it has fired at Azerbaijani peaceful settlements.
Defense Army spokesperson Suren Sarumyan reiterated to ARMENPRESS that the Artsakh military has never targeted the peaceful population.
“That’s yet another Azerbaijani propaganda fake,” he said.
He once again stressed the Azeri military’s inhumane practice of deploying its firing positions near peaceful settlements, but noted that the Artsakh military targets exclusively legitimate military targets in their counterstrikes.