Վարչապետը նոր նշանակում է արել
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գագիկ Երիցյանին նշանակել է ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի տնօրենի պաշտոնակատար: «Արմենպրես»-ի փոխանմամբ, վարչապետի որոշումը տեղադրվել է կառավարության պաշտոնական կայքում:
«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2011 թվականի հունվարի 13-ի N 9-Ն որոշման 1-ին կետով հաստատված կանոնադրության 27-րդ կետը և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2010 թվականի դեկտեմբերի 16-ի N 1668-Ն որոշմամբ հաստատված N 1 հավելվածի 11.1-ին և 11.3-րդ կետերը՝
Գագիկ Երիցյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության շրջակա միջավայրի նախարարության «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի տնօրենի պաշտոնակատար՝ մինչև սահմանված կարգով Հայաստանի Հանրապետության շրջակա միջավայրի նախարարության «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի տնօրենի պաշտոնի համար մրցույթի անցկացման արդյունքում հաղթող ճանաչված մասնակցին նշված պաշտոնում նշանակելը»,-ասված է որոշման մեջ:

Премьер-министр сделал новое назначение
Премьер-министр Никол Пашинян назначил Гагика Ерицяна исполняющим обязанности директора Управления реализации экологических программ Министерства окружающей среды Армении. Как сообщает «Арменпресс», решение премьер-министра размещено на официальном сайте правительства.
“На основании 27-го пункта Устава, утвержденного пунктом 1 постановления Правительства Республики Армения от 13 января 2011 г. № 9-Н 11 11.1 приложения № 1, утвержденного постановлением Правительства Республики Армения от 16 декабря 2010 г. N 1668-Н,
назначить Гагика Ерицяна исполняющим обязанности директора Управления реализации экологических программ Министерства окружающей среды Республики Армения”, - говорится в решении премьера.