Դեսպան Աղաջանյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Բելգիայի թագավոր Ֆիլիպին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելգիայում ՀՀ դեսպան Աննա Աղաջանյանը հոկտեմբերի 6-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Բելգիայի թագավոր Ֆիլիպին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Արարողությունից հետո տեղի ունեցած զրույցի ընթացքում թագավոր Ֆիլիպը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ վերջինս իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-բելգիական բարեկամական հարաբերությունների առավել ամրապնդմանը։
Դեսպան Աղաջանյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ պատրաստ է հնարավոր բոլոր ջանքերը ներդնել հայ-բելգիական համագործակցությունն առավել խորացնելու և ընդլայնելու ուղղությամբ:

Armenian Ambassador presents credentials to King Philippe of Belgium
YEREVAN, OCTOBER 8, ARMENPRESS. Armenia’s Ambassador to Belgium Anna Aghajanyan presented her credentials to King Philippe of Belgium on October 6, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The ceremony was followed by a private talk during which the King of Belgium congratulated the Armenian Ambassador on assuming office and expressed hope that her activity will contribute to the further strengthening of the Armenian-Belgian friendly relations.
Ambassador Aghajanyan thanked for the welcome and stated that she is ready to make all possible efforts to further deepen and expand the Armenian-Belgian cooperation.