Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի պատվիրակությունը ժամանել է Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի պատվիրակությունը ժամանել է Երևան: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ հանձնաժողովի «Ֆեյսբուք»-ի էջից:
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի պատվիրակությունը Երևան է ժամանել՝ կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչի գլխավորությամբ:
Հոկտեմբերի 9-ին նախատեսված է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստ, կլինեն հանդիպումներ նաև ՀՀ ղեկավարության հետ:
Հոկտեմբերի 6-ին հայտնի է դարձել, որ Ղրղզստանի վարչապետ Ղուբաթբեկ Բորոնովըհրաժարական է տվել: Հանդիպումը համարվում է միջկառավարական խորհրդի նիստ, եթե մասնակցում են բոլոր կողմերը, սակայն ղրղզական կողմի չմասնակցելու պարագայում մյուս երկրների վարչապետների մասնակցությամբ կանցկացվի աշխատանքային հանդիպում:

Делегация Евразийской экономической комиссии прибыла в Ереван
Делегация Евразийской экономической комиссии прибыла в Ереван. Об этом «Арменпресс» стало известно со страницы комиссии в Facebook.
Делегация Евразийской экономической комиссии во главе с председателем коллегии Михаилом Мясниковичем прибыла в Ереван.
9 октября состоится заседание Евразийского межправительственного совета, состоятся также и встречи с руководством Армении.
6 октября стало известно, что премьер-министр Кыргызстана Джубатбек Боронов подал в отставку. Встреча считается заседанием межправительственного совета, если участвуют все стороны. Вследствие неучастия кыргызской стороны на встрече премьер-министров других стран состоится рабочая встреча.