Արցախում Ադրբեջանի հրետակոծությունից վիրավորվել է 24News-ի լրագրողը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Մարտունի քաղաքում ադրբեջանական հրետակոծության հետևանքով մեջքի շրջանում վիրավորում է ստացել 24News-ի լրագրող Սևակ Վարդումյանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է լրատվամիջոցը:
«Նա մեջքի շրջանում վիրավորում է ստացել, այս պահին գտնվում է հիվանդանոցի ճանապարհին»,- հայտնում է 24news-ը:
Արցախի Մարտունի քաղաքում ադրբեջանական Զինուժի կողմից թիրախավորվել է լրագրողների խումբը: Հրետակոծության հետևանքով վիրավորում էին ստացել նաև ֆրանսիական Le Monde պարբերականի երկու լրագրողները, նախնական տվյալներով Ֆրանսիայի քաղաքացի և Հայաստանի «Արմենիա» հեռուստաընկերության օպերատորը Արամ Գրիգորյանը: Ռուսական «Дождь» հեռուստաընկերության գլխավոր խմբագրի տեղակալ Դմիտրի Ելովսկին այժմ գտնվում է ռմբապաստարանում:
Հակառակորդը կորցրել է 90 ԱԹՍ, 12 ուղղաթիռ, 181 զրահատեխնիկա, 3 ինքնաթիռ, 2 «Սմերչ», 3 ՏՈՍ-1Ա ծանր հրանետային համակարգ:

В Арцахе в результате артобстрела Азербайджана ранен корреспондент “24News”
В результате обстрела со стороны Азербайджана в городе Мартуни ранение в область спины получил корреспондент “24News” Севак Вардумян. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает “24News”.
“ Севак Вардумян получил ранение в области спины, в настоящее время он находится по дороге в больницу”, - сообщает “24News”.
В арцахском городе Мартуни ВС Азербайджана обстреляли группу журналистов. В результате артобстрела ранения получили также двое журналистов французского издания “Le Monde”, по предварительным данным они граждане Франции, и оператор телекомпании “Армения” Арам Григорян. Под обстрел Азербайджана попал и заместитель главного редактора российской телекомпании “Дождь” Дмитрий Еловский. Корреспондент не пострадал, и сейчас находится в бомбоубежище.