Հակառակորդի ևս 5 տանկ է խոցվել. մարտական գործողությունները շարունակվում են
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի ամբողջ երկարությամբ սեպտեմբերի 29-ին շարունակում են ընթանալ մարտական գործողություններ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը.
«Ադրբեջանական կողմը ձեռնարկում է հարձակման փորձեր՝ կիրառելով հրետանի, ԱԹՍ-ներ և զրահատանկային ուժեր: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցնում են հակառակորդի գրոհները՝ նրան պատճառելով կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի նշանակալի կորուստներ: Ըստ լրացվող տվյալների, հայ մարտիկների գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը կորցրել է 11 ԱԹՍ, այդ թվում նաև՝ հարվածային, 1 ինժեներական զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ 82Ա, 5 տանկ: Հակառակորդը ունի նաև կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստներ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

STEPANAKERT, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. Azerbaijan continues attacking Artsakh at the entire perimeter of the line of contact and military operations are ongoing.
“The Azerbaijani side is launching attacking attempts, using artillery, UAVs and armored-tank forces,” the Artsakh Ministry of Defense said in a statement on September 29.
“The Artsakh Defense Army units are successfully thwarting the enemy attacks, inflicting significant losses to the enemy manpower and armored equipment. According to updated information, the adversary lost 11 more UAVs, including loitering munitions, 1 engineering armored equipment, 4 82A armored personnel carriers and 5 tanks. The adversary has also multiple manpower losses,” it said.