«Ալագյազ» զորավարժարանում մեկնարկել է «Կովկաս-2020» զորավարժության կրակային փուլը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ալագյազ» զորավարժարանում մեկնարկել է «Կովկաս-2020» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժության կրակային փուլը Հարավային ռազմական օկրուգի և ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումների ներգրավմամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
Գործնական վարժանքներին մասնակցում են հրաձգային, հրետանային, տանկային, ավիացիոն և հակաօդային պաշտպանության ուժեր և միջոցներ զորքերի միացյալ խմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանի գլխավորությամբ։
Զորավարժությունների ընթացքում խաղարկվում են պաշտպանության և հակահարձակման էլեմենտներ, կատարելագործվում է ստորաբաժանումների ղեկավարումը համատեղ խնդիրների կատարման ժամանակ, հստակեցվում է փոխգործակցությունը ռազմական անվտանգության ապահովման առումով:
Ընդհանուր առմամբ, Հայաստանում «Կովկաս -2020» զորավարժություններում ներգրավված է ավելի քան 1․5 հազար մարդ և շուրջ 300 միավոր ռազմական տեխնիկա։

Shooting stage of Caucasus 2020 military drills kicks off in Armenia’s Alagyaz rifle range
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. The shooting stage of the Kavkaz 2020 (Caucasus 2020) multinational strategic military exercise has kicked off in Alagyaz shooting range, with the participation of the divisions of the Southern Military District and the Armenian Armed Forces, Armenian defense minister’s spokesperson Shushan Stepanyan said.
Rifle, artillery, tank, aviation, air defense forces led by commander of the joint group of troops, Lieutenant-General Tigran Parvanyan are taking part in the practical exercises.
A total of 1.5 thousand people and nearly 300 units of military equipment are involved in the Caucasus 2020 military drills in Armenia.