Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետին և նախագահին Անկախության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Ռուսաստանում կարևորում են Հայաստանի հետ բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունները:
Վստահ եմ, որ մեր երկրների կառուցողական երկխոսությունը, տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրման գործընթացների շրջանակներում փոխգործակցությունն այսուհետ ևս կշարունակեն ակտիվորեն զարգանալ: Այն, անկասկած, համապատասխանում է ռուս և հայ ժողովուրդների շահերին, ընթանում է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ապահովման հունով:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։
ՌԴ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասվում է.
«Հարգելի Արմեն Վարդանի,
Ընդունեք ամենաջերմ շնորհավորանքներս ազգային տոնի՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Մեր երկրների հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի ավանդույթների վրա: Դաշնակցային հարաբերությունների, բազմակողմ համագործակցության հետագա զարգացումը, անկասկած, բխում է մեր եղբայրական ժողովուրդների երկարաժամկետ շահերից և կնպաստի խաղաղության, կայունության և անվտանգության ամրապնդմանը տարածաշրջանում:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և բարգավաճում»:

Russia’s Putin congratulates Armenia’s Pashinyan and Sarkissian on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. On the 29th anniversary of Armenia’s independence, President of Russia Vladimir Putin offered congratulations to Prime Minister Nikol Pashinyan, the Armenian PM’s Office told Armenpress.
The message reads, in part:
Please accept my sincere congratulations on the occasion of the Independence Day of the Republic of Armenia.
Russian values its friendly, allied relations with Armenia. I am confident that the constructive dialogue, the multifaceted bilateral cooperation, and the ongoing interaction in the frame of integration processes within the Eurasian space will continue to develop successfully. It is indeed in the best interest of our two nations as it goes in tune with our efforts to ensure regional security and stability.
Dear Nikol Vovayevich, I wish you good health and every success, as well as peace and prosperity - to all citizens of Armenia.”
The Russian leader also congratulated Armenian President Armen Sarkissian on the Independence Day.
“The relations of our countries are based on the traditions of friendship and mutual respect. The further development of the allied relations and the multilateral cooperation undoubtedly is within the long-term interests of our brotherly peoples and will contribute to the strengthening of peace, stability and security in the region.
I sincerely wish you good health and success, and to the good people of Armenia – welfare and prosperity”, reads Putin’s congratulatory letter.