Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետին և նախագահին Անկախության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Ռուսաստանում կարևորում են Հայաստանի հետ բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունները:
Վստահ եմ, որ մեր երկրների կառուցողական երկխոսությունը, տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրման գործընթացների շրջանակներում փոխգործակցությունն այսուհետ ևս կշարունակեն ակտիվորեն զարգանալ: Այն, անկասկած, համապատասխանում է ռուս և հայ ժողովուրդների շահերին, ընթանում է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ապահովման հունով:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։
ՌԴ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասվում է.
«Հարգելի Արմեն Վարդանի,
Ընդունեք ամենաջերմ շնորհավորանքներս ազգային տոնի՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Մեր երկրների հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի ավանդույթների վրա: Դաշնակցային հարաբերությունների, բազմակողմ համագործակցության հետագա զարգացումը, անկասկած, բխում է մեր եղբայրական ժողովուրդների երկարաժամկետ շահերից և կնպաստի խաղաղության, կայունության և անվտանգության ամրապնդմանը տարածաշրջանում:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և բարգավաճում»:

Владимир Путин поздравил президента и премьер-министра Армении с Днем независимости
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну поздравительное послание по случаю 29-летия Независимости Республики Армения. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
Примите мои искренние поздравления по случаю Дня независимости Республики Армения!
В России придают важность дружественным, союзническим отношениям с Арменией.
Уверен, что конструктивный диалог между нашими странами, двустороннее сотрудничество в различных сферах, а также взаимодействие в рамках интеграционных процессов на евразийском пространстве и впредь будут активно развиваться. Он, несомненно, отвечает интересам русского и армянского народов, протекает в русле обеспечения региональной безопасности и стабильности.
Уважаемый Никол Воваевич, желаю Вам,  крепкого здоровья и успехов, а всем гражданам Армении - мира и благополучия”.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, президент Российской Федерации Владимир Путин поздравительное послание по случаю 29-летия Независимости направил также президенту Армении.
В послании, в частности говорится: "Уважаемый Армен Варданович! Примите самые теплые поздравления по случаю Национального праздника - Дня независимости Республики Армения. Дальнейшее развитие союзнических отношений, многостороннего сотрудничества, несомненно, исходит из долгосрочных интересов наших братских народов и будет способствовать укреплению мира, стабильности и безопасности в регионе.
Искренне желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Армении -благополучия и процветания!”.