Անկախության օրը հատուկ մրցանակ կստանան մերօրյա հերոսները՝ բուժաշխատողները և զինվորականները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Զվարթնոց» տաճարում սեպտեմբերի 21-ին տեղի կունենա «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակաբաշխությունը, որը համանուն հաղորդաշարի պաշտոնական ամփոփումն է: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ արդեն երկրորդ տարին Անկախության օրը կնշվի՝ մեծարելով ՀՀ քաղաքացուն:
«ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի «Մեր ժամանակների հերոսը» հեռուստանախագիծը Հանրային հեռուստաընկերության եթերում է  2 տարի:  Յուրաքանչյուր շաբաթ հեռարձակվող հաղորդաշարը բացահայտել է 70-ից ավելի ձեռներեցների, ներկայացրել նրանց հաջողության պատմությունը:
2019 թ-ին սկիզբ դրվեց «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակաբաշխությանը, որն ավանդաբար տեղի է ունենում սեպտեմբերի 21-ին: Հաղորդաշարի հերոսներից 12-ը ստանում են «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակը: Եվս մեկն էլ արժանանում է գլխավոր մրցանակի, որը հանձնում է ՀՀ վարչապետը:
Այս տարի նաև երկու հատուկ մրցանակ է նախատեսված: Կորոնավիրուսային համավարակի դեմ պայքարի համար խորհրդանշական մրցանակ կստանան բուժաշխատողները, իսկ Հուլիսյան հերոսական մարտերի համար՝ զինվորականները:
Մրցանակաբաշխությունը ժամը 22:00-ին կհեռարձակվի Հանրային հեռուստաընկերությամբ, ինչպես նաեւ «Մեր ժամանակների հերոսը» ֆեյսբուքյան էջով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ

Специальные премии в День независимости получат герои наших дней - медработник и военнослужащий
В храме “Звартноц” 21 сентября состоится церемония награждения “Герой нашего времени”, которая является официальным итогом одноименной телепрограммы. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
В сообщении отмечается, что уже второй год День независимости будет отмечаться, чествуя гражданина Армении.
“Телепроект “Герой нашего времени”  ГНКО “Центр общественных связей и информации” аппарата премьер-министра уже в течение 2 лет выходит в эфир Общественного телевидения. За все время еженедельного эфира программа выявила более 70 предпринимателей, представила историю их успеха.
В 2019 году была установлена премия “Герой нашего времени”, церемония вручения традиционно проходит 21 сентября. 12 героев программы удостаиваются премии “Герой нашего времени”. Еще один получает главную премию, которую вручает премьер-министр Армении.
В этом году  предусмотрены и две специальные премии. Их за борьбу с COVID-19 и за героические июльские бои получат медработник и военнослужащий.
Церемония награждения в 22:00 будет транслироваться по Общественному телевидению, а также на странице программы “Герой нашего времени” в Facebook”, - говорится в сообщении аппарата премьер-министра.