Զոհրաբ Մնացականյանին ընդունել է Եգիպտոսի նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտոս պաշտոնական այցի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի  նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին ընդունել է Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Եգիպտոս կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպումներ է ունեցել եգիպտահայ համայնքի, Եգիպտոսի արտաքին գործերի նախարար Սամեհ Շուքրիի, Ղպտի ուղղափառ եկեղեցու  առաջնորդ, Ալեքսանդրիայի Պապ և Սբ. Մարկոսի աթոռի պատրիարք Թավադրոս Երկրորդի հետ:

Президент Египта принял Зограба Мнацаканяна
В рамках официального визита в Египет министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна принял президент Египта Абдель Фаттах аль-Сиси
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
В рамках официального визита в Египет министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян провел встречи с армянской общиной Египта, с министром иностранных дел Египта Самехом Шукри, главой Коптской православной церкви, Папой Александрии и Патриархом престола Св. Мара Тавадросом II.