COVID-ի նոր դեպքերի օրական աճի ռեկորդ Է գրանցվել Ղրիմում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղրիմում առաջին անգամ կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը մեկ օրում հասել Է 39-ի, դա ռեկորդային ցուցանիշ Է տարեսկզբից ի վեր, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Օգոստոսի 5-ին Ղրիմի հանրապետության տարածքում գրանցվել Է կորոնավիրուսով վարակման 39 դեպք: Դրանցից 16-ը հայտնաբերվել են բժշկական օգնության համար դիմելու ժամանակ, 17-ը՝ ավելի վաղ գրանցված հիվանդների հետ շփվածների թվում, վեցը՝ առողջ մարդկանց հետազոտման ժամանակ»,- Ղրիմի ղեկավար Սերգեյ Ակսյոնովը օգոստոսի 6-ին հայտնել Է «ՎԿոնտակտե»-ում:
Ավելի վաղ տարածաշրջանի համար առավելագույն ցուցանիշը գրանցվել Էր հուլիսի 4-ին. այդ ժամանակ բժիշկները մեկ օրում հայտնաբերել են 39 ախտահարվածների:
Ընդամենը տարվա սկզբից Ղրիմում հայտնաբերվել Է 1396 COVID-դրական: 16 պացիենտ մահացել Է, 986-ը՝ դուրս են գրվել ապաքինվելուց հետո, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Рекордный суточный прирост новых случаев COVID зафиксирован в Крыму
Число выявленных за сутки случаев заражения коронавирусом впервые достигло в Крыму 39, это рекордный показатель с начала года.
"За 5 августа на территории республики Крым зарегистрировано 39 случаев коронавирусной инфекции. 16 из них выявлены при обращении за медицинской помощью, 17 - среди контактных по ранее зарегистрированным случаям, шесть - при скрининге здоровых лиц", - сообщил в четверг глава Крыма Сергей Аксенов во "ВКонтакте".
Ранее максимальный для региона показатель был зарегистрирован 4 июля - тогда врачи выявили 38 инфицированных за сутки,сообщает Арменпресссо ссылкой на INTERFAX.RU.
Всего с начала года в Крыму выявлено 1386 COVID-положительных. 16 пациентов умерли, 986 выписаны после выздоровления.