Արմեն Սարգսյանը ցավակցել է Լիբանանի նախագահին Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Աունին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Խորապես ցնցված եմ Բեյրութում տեղի ունեցած պայթունի լուրից: Այս ողբերգությունը խլեց բազում կյանքեր և դարձավ հսկայական ավերածությունների պատճառ:
Իմ ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ և եղբայրական Լիբանանի ժողովրդին: Զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին մաղթում եմ տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Այս ծանր պահին պատրաստակամ ենք աջակցություն ցուցաբերել եղբայրական Լիբանանին»,-ասված է նախագահ Սարգսյանի հեռագրում:

Армен Саркисян в связи со взрывом в Бейруте выразил соболезнования президенту Ливана
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования президенту Ливанской Республики Мишелю Ауну. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по  связям с общественностью аппарата президента Армении
“Глубоко потрясен известием о взрыве в Бейруте. Эта трагедия унесла много жизней и стала причиной огромных разрушений.
Выражаю свои соболезнования и поддержку Вам и народу братского Ливана. Родным и близким погибших желаю стойкости и мужества духа, а раненым - скорейшего выздоровления
В этот тяжелый момент мы готовы оказать наше содействие братскому Ливану”, - говорится в телеграмме президента Саркисяна.