Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 288 նոր դեպք․ ապաքինվել է 478, մահացել 2 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում օգոստոսի 5-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 39586 դեպք, որոնցից 30850-ն` առողջացած: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7738 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 1848 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 170 012 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 288 նոր դեպք և 478 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 770 (ավելացել է ևս 2-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 64 տարեկան տղամարդ և 63 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Արձանագրվել է նաև մահվան 228 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

В Армении подтверждено 288 новых случаев COVID-19: выздоровели 478 человек, скончались 2
В Армении по состоянию на 5 августа подтверждено всего 39 586 случаев COVID-19, 30 850   из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 7 738 пациентов. За последние 24 часа было проведено 1 848 тестов, а в общем счете 170 012.
Выявлено 288 новых случаев заражения, 478 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 770 летальных исходов (увеличились на 2).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были  мужчина 64 лет и женщина 63 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 228 случаев смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.