Աննա Աղաջանյանը նշանակվել է Բելգիայում ՀՀ դեսպան և ԵՄ-ում ՀՀ ներկայացուցչության ղեկավար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով` Աննա Աղաջանյանը նշանակվել է Բելգիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան և Եվրոպական միությունում ՀՀ ներկայացուցչության ղեկավար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հրամանագիրը հրապարակված է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքում:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը`համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի. Աննա Աղաջանյանին նշանակել Բելգիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, ինչպես նաև Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչության ղեկավար (նստավայրը՝ Բրյուսել)»,- ասված է հրամանագրում:
Մեկ այլ հրամանագրով ՀՀ նախագահը Թաթուլ Մարգարյանին հետ է կանչել Բելգիայի Թագավորությունում և Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի, ինչպես նաև Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչության ղեկավարի պաշտոնից:

Анна Агаджанян назначена послом Армении в Бельгии и руководителем представительства Армении в ЕС
Указом президента Армении Армена Саркисяна Анна Агаджанян назначена чрезвычайным и полномочным послом Республики Армения в Королевстве Бельгия и руководителем представительства Республики Армения в Европейском союзе. Как передает «Арменпресс», указ опубликован на официальном сайте президента Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно пункту 2 части 1 статьи 132 Конституции, Анна Агаджанян назначена Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Армения в Королевстве Бельгия, а также руководителем представительства Республики Армения в Европейском союзе (резиденция в Брюсселе)”, - говорится в указе президента.
Другим указом президент Армении отозвал Татула Маргаряна с должности чрезвычайного и полномочного посла Республики Армения в Королевстве Бельгии и в Великом Герцогстве Люксембург, а также руководителя представительства Республики Армения в Европейском союзе.