Թավշյա հեղափոխությունից հետո քաղաքացիներն ավելի շատ են վստահում ԱԺ-ին ու կառավարությանը. հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոն-Հայաստան հիմնադրամի» «Կովկասյան բարոմետր» 2019թ. հարցման համաձայն՝ 2018թ. թավշյա հեղափոխությունից հետո քաղաքացիների շրջանում բարձրացել է օրենսդիր և գործադիր մարմինների նկատմամբ վստահության մակարդակը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ 2019թ. Ազգային ժողովին վստահել է հարցվածների 39%-ը, կառավարությանը՝ 71%-ը:
2017 թվականին կառավարությանը վստահել է հարցման մասնակիցների 20%-ը, իսկ խորհրդարանին՝ 12%-ը:
«Կովկասյան բարոմետրը» Հարավային Կովկասի երկրներում տնային տնտեսությունների տարածաշրջանային հարցում է, որն իրականացվում է 2004թվականից (2004–2010թթ. կոչվել է «Տվյալների նախաձեռնություն»): 2015, 2017 և 2019 թվականներին հարցումներն իրականացվել են միայն Հայաստանում և Վրաստանում։ ՀՌԿԿ տվյալների ազատ հասանելիության սկզբունքին համապատասխան՝ «Կովկասյան բարոմետրի» տվյալադարանները, ինչպես նաև տվյալների առցանց վերլուծության գործիքը ազատորեն հասանելի են հետազոտողների և բոլոր հետաքրքրվողների համար։
«Կովկասյան բարոմետրի» 2019թ. հետազոտությունն իրականացվել է «Հետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոն(ՀՌԿԿ)-Հայաստան հիմնադրամի»­ կողմից՝ Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամի աջակցությամբ։

После бархатной революции граждане больше доверяют НС и правительству: соц. опрос
Согласно опросу  “Кавказский барометр”, проведенному в 2019 г. Кавказским центром исследовательских ресурсов Фонда “Армения”, после бархатной революции 2018 г. у граждан повысился уровень доверия к законодательным и исполнительным органам.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба МИД Армении. Парламенту доверяют 39% опрошенных, правительству -71%.
В 2017 году правительству доверили 20% опрошенных, а парламенту - 12%.
“Кавказский барометр” - это региональный опрос, проводимый в хозяйствах стран Южного Кавказа, который проводится с 2004 (в 2004 - 2010 годах он назывался “Инициатива данных”). В 2015, 2017 и 2019 годах опрос проводился только в Армении и Грузии. В соответствии с принципом КЦИР свободного доступа к данным, данные “Кавказского барометра”, а также инструмент онлайн анализа данных доступны для всех исследователей и интересующихся.
Опрос “Кавказский барометр” 2019 г. был проведен Кавказским центром исследовательских ресурсов (КЦИР) Фонда “Армения” при содействии Национального фонда демократии.