Աշխարհում նոր կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը գերազանցել Է 12 միլիոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհում նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակման հայտնաբերված դեպքերի թիվը հուլիսի 9-ին գերազանցել Է 12 միլիոնը: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին են վկայում ԱՄՆ-ի Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալները, որը հաշվարկներ Է կատարում միջազգային կազմակերպությունների, դաշնային եւ տեղական իշխանությունների տեղեկատվության հիման վրա:
Կազմակերպության տեղեկատվությամբ՝ կորոնավիրուսով վարակվել Է 12 007 327 մարդ, նրանցից 548 799-ը մահացել Է: Ախտահարման ամենից շատ հայտնաբերված դեպքերը (3 051 427) բաժին են ընկնում ԱՄՆ-ին, այնուհետեւ հաջորդում են Բրազիլիան (1 713 160) եւ Հնդկաստանը (742 417):
Ռուսաստանն զբաղեցնում Է չորրորդ տեղն արձանագրված դեպքերի թվով: Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի դաշնային օպերատիվ շտաբի տեղեկություններով՝ ՌԴ-ում գրանցված Է վարակման 700 792 դեպք, առողջացել Է 472 511 մարդ, մահացել Է 10 667-ը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Число случаев заражения новым коронавирусом в мире превысило 12 млн
Число выявленных случаев заражения коронавирусом нового типа в мире превысило в четверг 12 млн. Об этом свидетельствуют данные американского Университета Джонса Хопкинса, который ведет подсчеты на основе информации международных организаций, федеральных и местных властей.
По информации организации, коронавирусом заразились 12 007 327 человек, из них 548 799 умерли. Больше всего выявленных случаев инфицирования (3 051 427) приходятся на США, далее следуют Бразилия (1 713 160) и Индия (742 417),сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Россия занимает четвертое место по числу зафиксированных случаев. По сведениям федерального оперативного штаба по борьбе с коронавирусом, в РФ зарегистрировано 700 792 случая заражения, выздоровели 472 511 человек, умерли 10 667.