Արցախի նախագահն ընդունել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Բարձր գնահատելով գործընկեր կառույցների փոխհամագործակցության մակարդակը՝ երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ նույն կրթական համակարգն ունեցող հայկական երկու հատվածների համաձայնեցված շարունակական աշխատանքն օրվա հրամայական է, և այդ համատեքստում շատ կարևոր է ոլորտում նախաձեռնվող բարեփոխումների ծրագրերի քննարկման փուլերին արցախցի մասնագետների ներգրավումը: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ համավարակի հետևանքով կրթական ոլորտում ստեղծված դժվարությունները նոր մարտահրավերներ են առաջացրել, որոնց այլընտրանքային լուծումները գտնելու համար անհրաժեշտ են նոր մոտեցումներ:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ԱՀ նախագահին ջերմ ընդունելության համար ՝ նշելով, որ բարձրացված հարցերն անպայման տեղ կգտնեն երկու գերատեսչությունների միջև ծավալվող համատեղ աշխատանքային քննարկումներում:

President of Artsakh receives Armenia’s minister of education
STEPANAKERT, JULY 7, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan received Armenia’s Minister of Education, science, culture and sport Arayik Harutyunyan, the Presidential Office told Armenpress.
The President of Artsakh highly valued the level of partnership between the partner structures and stated that the coordinated work of the two ministries is the imperative of the day, and in this context the engagement of the Artsakh specialists to the discussion stages of the upcoming reform programs is very important. He said the current difficulties in the education sector created new challenges, and new approaches are necessary for finding alternative solutions to them.
The Armenian minister thanked the President of Artsakh for the warm welcome, stating that the issues voiced will be included in the joint working discussions between the two ministries.
The meeting was also attended by Artsakh’s minister of education, science and culture Lusine Gharakhanyan.