Արցախի ԱԺ խմբակցությունները հանդիպել են գլխավոր դատախազի թեկնածուին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հունիսի 5-ին հրավիրվել են Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» և «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցությունների նիստեր:  Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովից, խմբակցությունները հանդիպել են գլխավոր դատախազի թեկնածու Մհեր Աղաջանյանին և քննարկել նրա թեկնածության հարցը:
Գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն Ազգային ժողովի քննարկմանն է առաջարկել Մհեր Աղաջանյանի թեկնածությունը:
Նախատեսվում են Մհեր Աղաջանյանի հետ հանդիպումներ նաև «Միասնական հայրենիք» և Արցախի «Արդարություն» խմբակցություններում:

Фракции Национального собрания Арцаха встретились с кандидатом на должность генпрокурора
5 июня были созваны заседания фракций “Армянская революционная федерация Дашнакцутюн”, “Свободная Родина-ГОА” и “Демократическая партия Арцаха” Национального собрания Республики Арцах. Как сообщили Арменпресс в НС НКР, фракции встретились с кандидатом на должность генпрокурора Мгером Агаджаняном и обсудили его кандидатуру.
На должность генерального прокурора президент Республики Арцах Араик Арутюнян на обсуждение Национального собрания предложил кандидатуру Мгера Агаджаняна.
Запланированы встречи с Мгером Агаджаняном также и во фракциях НС Арцаха “Единая Родина” и “Справедливость”.