Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 239 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում մայիսի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 4283 դեպք, որոնցից 1791-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2415 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 39 005 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 239 նոր դեպք և 125 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 55 (ավելացել է ևս 3-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 60 (տղամարդ) և 46 (կին) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է նաև մահվան 22 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

В Армении подтверждено 239 новых случаев COVID-19
В Армении по данным на 11:00 часов 16 мая в целом зарегистрировано 4283 случаев Covid-19, 1791 пациент излечился.
В настоящее время 2415 пациентов фактически получают лечение от коронавирусной болезни. Всего было проведено 39 005 тестов. Таким образом, выявлено 239 новых случаев коронавирусной болезни, 125 выздоровели.
Всего было зарегистрировано 55 случаев смерти (+ 3%) от коронавирусной болезни.
Министерство здравоохранения РА сообщает, что погибшим пациентам было 71 (мужчины), 60 (мужчины), 46 (женщины) лет, и у них были сопутствующие хронические заболевания.
Было также 22 случая смерти, когда у пациентов была диагностирована коронавирусная инфекция, но они умерли от другого заболевания.