Արարատ Միրզոյանը տեսակապով զրույց է ունեցել Շվեդիայի Ռիկսդագի խոսնակի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեսակապով զրույց է ունեցել Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից։
Անդրեաս Նորլենը շնորհակալություն է հայտնել Արարատ Միրզոյանին իրեն ուղղված նամակի համար և նշել, որ համավարակով ստեղծված այս իրավիճակի պայմաններում կարևոր է պահպանել շփումները խորհրդարանների միջև։
Օրենսդիր մարմինների ղեկավարները տեղեկություն են փոխանակել համավարակի դեմ երկու երկրների կողմից իրականացվող միջոցառումների, այս ընթացքում խորհրդարանների աշխատանքի մասին։
Զրուցակցի խնդրանքով Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է Հայաստանի բարեփոխումների օրակարգում արձանագրված հաջողությունները։

Armenian Speaker of Parliament holds video talk with Swedish counterpart
YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan had a video talk today with Speaker of Parliament of Sweden (Riksdag) Andreas Norlén, the Armenian Parliament told Armenpress.
Andreas Norlén thanked his Armenian counterpart for the letter addressed to him and stated that during the current situation caused by the novel coronavirus (COVID-19) pandemic it’s necessary to keep contacts between the parliaments.
The officials exchanged information about the actions being taken in both countries against the virus.
At the request of his Swedish counterpart, Ararat Mirzoyan introduced Armenia’s achievements in its reforms agenda.