Արարատ Միրզոյանը տեսակապով զրույց է ունեցել Շվեդիայի Ռիկսդագի խոսնակի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեսակապով զրույց է ունեցել Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից։
Անդրեաս Նորլենը շնորհակալություն է հայտնել Արարատ Միրզոյանին իրեն ուղղված նամակի համար և նշել, որ համավարակով ստեղծված այս իրավիճակի պայմաններում կարևոր է պահպանել շփումները խորհրդարանների միջև։
Օրենսդիր մարմինների ղեկավարները տեղեկություն են փոխանակել համավարակի դեմ երկու երկրների կողմից իրականացվող միջոցառումների, այս ընթացքում խորհրդարանների աշխատանքի մասին։
Զրուցակցի խնդրանքով Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է Հայաստանի բարեփոխումների օրակարգում արձանագրված հաջողությունները։

Арарат Мирзоян по видеосвязи провел разговор со спикером Риксдага Швеции
Председатель Национального собрания Республики Армения Арарат Мирзоян по видеосвязи провел разговор со спикером Риксдага Королевства Швеции Андреасом Норленом. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Национального собрания Армении.
Андреас Норлен выразил благодарность Арарату Мирзояну за письмо, адресованное ему, и отметил, что в условиях сложившейся ситуации важно сохранять контакты между парламентами.
Руководители законодательных органов обменялись информацией о мероприятиях, осуществляемых двумя странами против пандемии, о работе парламентов в этот период.