Իրականացվում են մարդասիրական հերթական քայլերը
ԳԱՎԱՌ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ :Գեղարքունիքի մարզում, պայմանավորված արտակարգ դրությամբ, համայնքներում իրականացվող կանխարգելիչ միջոցառումներին զուգահեռ իրականացվում են բարեգործական եւ մարդասիրական մի շարք նախաձեռնություններ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Սեւանի համայնքապետարանի աշխատակազմից, բարեսիրական հերթական նախաձեռնությունը «Տարոն» սուպերմարկետինն է` ի դեմս տնօրեն Տիգրան Մարգարյանի: Նրա բարի կամքի շնորհիվ  սեւանցի շուրջ 50 անապահով ու կարիքավոր ընտանիքի բաժանվել են սննդամթերքի փաթեթներ: Այս օրինակելի նախաձեռնությունն  իրականացվել է  կամավորների միջոցով, ովքեր նախօրոք փնտրել,  գտել են անհրաժեշտ հասցեները եւ անշահախնդրորեն հասցեատերերին հասցրել փաթեթները:
Մարտունու քաղաքապետարանի աշխատակազմից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝  մ
արտի 21-ից «Մարտունու քաղաքային համայնքի կոմունալ սպասարկում եւ բարեկարգում» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Արտյոմ Ասպատուրյանի նախաձեռնությամբ եւ ֆինանսավորմամբ ստեղծվել է բժշկական դիմակների փոքրիկ կարի արտադրամաս, որը գործում է հենց հիմնարկի շենքի ներսում: Կամավորներ Թագուհի Հակոբյանը, Մարինե եւ Աշխեն Ջամալյանները, ՀՈԱԿ-ի աշխատակիցներ Արմինե Ավետիսյանը, Ռուզաննա Գևորգյանը, Մարիետա Գասպարյանն իրենց մասնակցությամբ աջակցում են այս բարեգործական մտահղացմանը: Աղջիկներն առանց ժամային սահմանափակման կարում են օրական 200 բժշկական դիմակ: Դիմակները տրամադրվում են ինչպես իրավաբանական կազմակերպություններին, այնպես էլ ֆիզիկական անձանց՝ անվճար հիմունքներով:

Предпринимаются очередные гуманитарные шаги
В Гегаркуникской области, в связи с чрезвычайной ситуацией, параллельно с проводимыми в общинах профилактическими мероприятиями осуществляется и ряд благотворительных и гуманитарных инициатив.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью администрации Севана, очередная благотворительная инициатива принадлежит супермаркету “Тарон” в лице его директора Тиграна Маргаряна. Благодаря его доброй инициативе около 50 необеспеченным и нуждающимся семьям Севана были розданы пакеты продуктов питания. Эта  инициатива была реализована с помощью добровольцев, которые заранее искали и находили необходимые адреса и безвозмездно доставляли пакеты адресатам.
Согласно информации, полученной из аппарата мэрии Мартуни, с 21 марта по инициативе и при финансировании директора ГНКО “Коммунальное обслуживание и благоустройство городской общины Мартуни” Артема Асатуряна был создан небольшой швейный цех медицинских масок, который действует внутри самого здания организации. Волонтеры Тагуи Акопян, Марине и Ашхен Джамаляны, сотрудники ГНКО Армине Аветисян, Рузанна Геворгян, Мариета Гаспарян своим участием содействуют этой благотворительной инициативе. Девушки шьют 200 медицинских масок в день. Маски на бесплатной основе предоставляются как организациям, так и физическим лицам.