ՀՀ նախագահը և նրա տիկինը ցավակցել են Լևոն Արոնյանին կնոջ մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը ցավակցել են Հայաստանի շախմատի առաջատար Լևոն Արոնյանին` կնոջ՝ Արիանայի մահվան կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Ֆեյսբուք»-ի էջը։
«Սիրելի՛ Լևոն, անասելի ցավ ենք ապրում․կնոջդ՝ Արիանա Կաոիլիի կորուստն անչափելի է։ Լավ ճանաչելով թե՛ քեզ, թե՛ Արիանային, գիտեինք, որ երկուսդ էլ հանձնվող տեսակ չեք։ Եվ Արիանան մինչև վերջին պահը պայքարում էր․․․ Ես և Նունեն, վստահաբար, նաև մեր ժողովուրդը, քո կողքին ենք՝ մխիթարանքի ու վշտակցության անկեղծ խոսքերով։ Ննջի՛ր խաղաղությամբ, սիրելի Արիանա։ Ամո՛ւր եղիր, սիրելի Լևոն»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Արոնյանը կինը մարտի 15-ին` ժամը 00:02-ին, իր վարած «Lexus RX350» մակնիշի ավտոմեքենայով Սեբաստիա փողոցի վրա բախվել էր բետոնե հենասյանը: Նա ծանր վիճակում տեղափոխվել էր հիվանդանոց: Դեպքի վայր էին մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը: Նա հիվանդանոցում էր, սակայն կյանքը փրկել չհաջողվեց։

Президент Армении и его супруга выразили соболезнования Левону Ароняну в связи с кончиной жены
Президент Армен Саркисян и госпожа Нуне Саркисян выразили соболезнования лидеру шахмат Армении Левону Ароняну в связи с кончиной его супруги Арианы.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает управление по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Дорогой Левон, мы переживаем невыразимую боль: потеря твоей жены Арианы Каоили неизмерима. Будучи хорошо знакомы и с тобой и с Арианой, мы знали, что Вы не из тех, которые сдаются. И Арианна боролась до последней минуты … Я и Нуне, несомненно, и весь наш народ, мы рядом с тобой, с искренними словами утешения и скорби. Покойся с миром, дорогая Ариана. Будь сильным, дорогой Левон, - говорится в сообщении.
15-го марта в 00:02 Ариана на своем автомобиле марки “Lexus RX350” на улице Себастия врезалась в бетонный столб. Она в тяжелом состоянии была перемещена в больницу. На место происшествия выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МЧС Еревана и спасательный отряд особого назначения. Она была в больнице, но спасти жизнь ее не удалось.