Փոխոստիկանապետը հերքում է ոստիկանության կրթահամալիրում կորոնավիրուսի դեպքի արձանագրման մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխոստիկանապետ Հայկ Մհրյանը հերքում է, որ ոստիկանության կրթահամալիրում կորոնավիրուսով վարակման դեպք է արձանագրվել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Մհրյանն ասաց մարտի 28-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Ոստիկանության կրթահամալիրում կորոնավիրուսի դեպք չկա: Ինչպես բոլոր ստորաբաժանումները, այնպես էլ կրթահամալիրը, բոլոր միջոցառումները, որոնք նախատեսված են այս շրջանակներում, իրականացնում է»,- ասաց Մհրյանը:
Հայաստանում մարտի 28-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 372 է: Կորոնավիրուսից ապաքինվել է 28 քաղաքացի: Մարտի 26-ին մեկ քաղաքացի մահացել է:

Замначальника полиции РА опроверг слухи о случае заражения в образовательном комплексе полиции
Заместитель начальника полиции РА Айк Мгрян отрицает, что в Полицейском образовательном комплексе был зарегистрирован случай коронавирусной инфекции.
Как  передает Арменпресс,  Мгрян сказал об этом во время пресс-конференции 28 марта.
«Случаев коронавируса в Полицейском образовательном комплексе нет. И подразделения, и образовательный комплекс осуществляют все мероприятия, предусмотренные в этих рамках», - сказал Мгрян.
Общее количество подтвержденных случаев коронавируса в Армении на 27 марта в 10:00 утра 372. 2172 тестов  дали отрицательный результат. 26 марта был   зарегистрирован   первый случай  смерти пациента с коронавирусом.