Փոխոստիկանապետը հերքում է ոստիկանության կրթահամալիրում կորոնավիրուսի դեպքի արձանագրման մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխոստիկանապետ Հայկ Մհրյանը հերքում է, որ ոստիկանության կրթահամալիրում կորոնավիրուսով վարակման դեպք է արձանագրվել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Մհրյանն ասաց մարտի 28-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Ոստիկանության կրթահամալիրում կորոնավիրուսի դեպք չկա: Ինչպես բոլոր ստորաբաժանումները, այնպես էլ կրթահամալիրը, բոլոր միջոցառումները, որոնք նախատեսված են այս շրջանակներում, իրականացնում է»,- ասաց Մհրյանը:
Հայաստանում մարտի 28-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 372 է: Կորոնավիրուսից ապաքինվել է 28 քաղաքացի: Մարտի 26-ին մեկ քաղաքացի մահացել է:

Deputy Police Chief denies rumors on coronavirus case detected in Educational Complex
YEREVAN, MARCH 28, ARMENPRESS. Deputy Police Chief of Armenia Hayk Mhryan denies the rumors according to which a case of novel coronavirus (COVID-19) has been registered in the Educational Complex of the Police.
“There is no case of coronavirus in the Educational Complex of the Police. Like all divisions, the Educational Complex as well carries out the measures envisaged within this framework”, he said at a press conference.
According to the latest data, the number of confirmed coronavirus cases in Armenia has reached 372. 28 patients have recovered. One death case has been registered on March 26.