Սննդի մեկամսյա պաշար կհատկացվի 4041 միայնակ տարեցի
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աջակցությամբ՝ մեկ ամսվա սննդի անհրաժեշտ պաշար կհատկացվի 4041 միայնակ տարեցի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, «Առաքելություն Հայաստան» և «Գերմանական Կարմիր խաչ» ընկերություններն մարտի 20-ին սկսել են տարեցներին անհրաժեշտ սնունդով ապահովման ծրագիրը:
Այսպիսով՝ «Առաքելություն Հայաստան» կազմակերպությունը Երևանում սնունդ կտրամադրի 1934 մարդու, ևս 1892 միայնակ տարեցի սնունդ կտրամադրվի մարզերում:
«Գերմանական Կարմիր Խաչ» ընկերությունը, ընդհանուր առմամբ, սննդի մեկամսյա պաշարով կապահովի 215 միայնակ տարեցի:

4041 lonely elderly people in Armenia to be provided with foodstuff for a month
YEREVAN, MARCH 20, ARMENPRESS. With the support of the Ministry of Labor and Social Affairs of Armenia, 4041 lonely elderly people will be provided with foodstuff for one month.
As ARMENPRESS was informed from the Government of Armenia, “Mission Armenia’’ and ‘’German Red Cross’’ started the implementation of the program on March 20.
“Mission Armenia’’ Charity NGO will provide foodstuff to 1934 elderly people in Yerevan and 1892 elderly people in the regions, while “German Red Cross” will provide foodstuff for a month to 215 elderly people.