Կորոնավիրուսի դեպքերից մեկն արձանագրվել է Երևանի արտադրական ձեռնարկություններից մեկում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված 30 դեպքերից մեկն արձանագրվել է Երևանի արտադրական ձեռնարկություններից մեկում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերի ընթացքում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Երեկ գրանցված կորոնավիրուսի դեպքերից մեկն արձանագրվել է Երևանի արտադրական ձեռնարկություններից մեկում, և գիշերն աշխատանքներ են տարվել այդ ձեռնարկության աշխատակիցների շրջանում, որպեսի հասկանանք, թե ովքեր են շփման շրջանակը և մեկուսացնենք»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ մեկուսացման աշխատանքներն իրականացվել և իրականացվելու են:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 30-ի: Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա արդեն ապաքինվել է և դուրս է գրվել:

One of COVID-19 cases in Armenia reported at manufacturing company in Yerevan
YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. One of the 30 confirmed coronavirus cases in Armenia has been reported in one of Yerevan’s manufacturing companies, Prime Minister Nikol Pashinyan said live on Facebook.
“One of the coronavirus cases confirmed yesterday was reported in one of the manufacturing enterprises in Yerevan, and during the night actions were taken among the workers of this company to find out the circle of direct contacts in order to isolate them”, the PM said, adding that the isolation works have been and will be carried out.