Ճապոնիայում Diamond Princess նավի չվարակված ուղեւորների դուրսբերումը կսկսվի փետրվարի 19-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Diamond Princess ճամփորդանավի այն ուղեւորները, որոնց մոտ նոր կորոնավիրուսով վարակում չի հայտնաբերվել, կկարողանան հանրանավից հեռանալ փետրվարի 19-ից: Այդ մասին փետրվարի 18-ին կառավարության նստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել Է Ճապոնիայի առողջապահության, աշխատանքի եւ բարեկեցության նախարար Կացունոբու Կատոն:
«Մենք ակնկալում ենք, որ անալիզների դրական արդյունքներ ցույց չտված ուղեւորները կկարողանան նավից իջնել փետրվարի 19-ից: Ենթադրվում Է, որ մինչեւ ամսի 21-ը նրանք բոլորը դուրս կբերվեն նավից»,- նշել Է նա: Կատոն նաեւ ընդգծել Է, որ մինչեւ փետրվարի 17-ը Diamond Princess-ի բոլոր ուղեւորներից արդեն վերցված են նոր կորոնավիրուսի համար անհրաժեշտ անալիզները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Незараженные пассажиры судна в Японии начнут покидать его с 19 февраля
Пассажиры круизного судна Diamond Princess, у которых не было выявлено заражение новым коронавирусом, смогут начать покидать лайнер с 19 февраля. Об этом во вторник заявил на пресс-конференции после заседания правительства министр здравоохранения, труда и благосостояния Японии Кацунобу Като,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Мы ожидаем, что пассажиры, не показавшие позитивной реакции на анализы, смогут начать сходить с судна с 19 февраля. Предполагается, что к 21 числу все они покинут судно", - отметил он. Като также подчеркнул, что к 17 февраля у всех пассажиров Diamond Princess уже были взяты необходимые анализы на новый коронавирус.