Բուրկինա-Ֆասոյում 24 մարդ Է զոհվել եկեղեցու վրա զինյալների հարձակման հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անհայտ անձինք հարձակվել են Բուրկինա-Ֆասոյի հյուսիսի գյուղերից մեկի վրա՝ սպանելով 24 մարդու: Այդ մասին հայտնել Է տարածաշրջանի նահանգապետ Սախել Սալֆո Կաբորեն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Կիրակի օրը՝ փետրվարի 16-ին, ահաբեկիչների զինված խումբը ներխուժել Է Փանսի բնակավայր եւ հարձակվել խաղաղ բնակիչների վրա… Նախնական տվյալներով զոհվել Է 24 մարդ, այդ թվում՝ քահանան»,-նահանգապետի հայտարարությունը մեջբերում Է Coaci պորտալը:
Գրոհի հետեւանքով վերքեր Է ստացել 18 մարդ, ոմանց առեւանգել են: Նահանգապետը նշել Է, որ սպանդն սկսելուց առաջ հարձակվողները տեղի բնակիչներին առանձնացրել են եկվորներից:
Պորտալի տվյալներով՝ ելուզակները հարձակվել են Փանսիի բողոքական եկեղեցու վրա այն պահին, երբ այնտեղ ծխականներ Էին հավաքվել կիրակնօրյա ծիսակատարության համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Буркина-Фасо 24 человека погибли после нападения на церковь
Неизвестные напали на деревню на севере Буркина-Фасо, убив не менее 24 человек, сообщил губернатор области Сахель Салфо Каборе.
"В воскресенье, 16 февраля, вооруженная группа террористов ворвалась в населенный пункт Панси и напали на мирных жителей… По предварительным данным, погибли 24 человека, в том числе священник", - цитирует заявление губернатора портал Coaci.
Ранения в результате атаки получили 18 человек, некоторые были похищены. Губернатор отметил, что перед тем как начать бойню, нападавшие отделили местных жителей от приезжих, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По данным портала, бандиты напали на протестантскую церковь в Панси, в момент когда там собрались прихожане для воскресной службы.