Զինծառայողի մահվան գործով 3 համածառայակիցների նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Վահրամ Մկրտիչի Ավագյանի մահվան դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ, շարքայիններ Դ. Մ.-ին, Խ.Գ.-ին և Ա.Ս.-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:  «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ նրանց մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 359-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, այն է՝ զինծառայողների փոխհարաբերությունների կանոնագրքային կանոնները խախտելը նրանց միջև ստորադասության (ենթակայության) հարաբերությունների բացակայության դեպքում, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ: Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. Three soldiers have been remanded into custody over the criminal case launched into the death case of soldier Vahram Avagyan, the Investigative Committee told Armenpress.
Three soldiers have charged under Article 359 (3) of the Criminal Code of Armenia, that is, breaching the rules of conduct of servicemen in the absence of subordinate relations between them, which negligently caused grave consequences.
Artsakh Defense Army serviceman Vahram Avagyan has been killed from a gunshot wound on January 30 at a military base. Later it was revealed that Vahram Avagyan fired at his own chest from his AKM rifle.