Քաղավիացիայի կոմիտեն «Ռայանէյր»-ի ղեկավարներին տեղեկացրել է Միլան-Երևան չվերթի խնդիրների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն իրազեկված է Ռայանէյր ավիաընկերության հունվարի 28-ի Միլան-Երևան FR4456 չվերթի ընթացքում առաջացած խնդիրների մասին՝ կապված որոշ ուղևորների չփոխադրման հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն:
«Միաժամանակ ՔԱԿ-ի կողմից վերոգրյալ խնդրի վերաբերյալ տեղեկացվել է Ռայանէյր ավիաընկերության ղեկավարությանը: Ձեր իրավունքների մասին հստակ տեղեկություն կարող եք գտնել ԵՄ կանոնադրության փաստաթղթից՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով 1-9ը հոդվածներին: ԵՄ կանոնադրությանը կարող եք ծանոթանալ հետևյալ կայքից https://eur-lex.europa.eu/resource.html…
Խնդիրների դեպքում կարող եք նաև դիմել “ՓԱՍԵՆՋԵՐ.ԷՅԵՄ” ՍՊԸ-ին /PASSENGER.AM/ ձեր իրավունքները պաշտպանելու համար»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ryanair իռլանդական բյուջետային ավիաընկերության Միլան-Երևան FR4456 չվերթի մի քանի տասնյակ ուղևորների մերժվել է ինքնաթիռ նստեցման/գրանցման հարցում։ Այս մասին հայտնել է Passenger.am-ի «Ֆեյսբուք»-ի էջը։Ըստ Միլանի օդակայանում գտնվող Passenger.am-ի ներկայացուցչի և ուղևորների, հունվարի 28-ին Ryanair-ի Միլան-Երևան FR4456 չվերթի մի քանի տասնյակ ուղևորների մերժվել է ինքնաթիռ նստեցման/գրանցման հարցում։ Passenger.am-ը տեղեկացնում է, որ ըստ ԵՄ 261/2004 կարգավորման այս պարագայում ևս ավիաընկերությունը պարտավոր էր ուղևորներին տրամադրել այլընտրանքային թռիչք դեպի նախնական ամրագրված նշանակման կետ, Հոգալ ուղևորների ըմպելիքի/սննդի (եթե հետաձգումը տևում ավելի քան 2 ժամ) և կացության (եթե հետաձգումը տևում է ավելի քան 5 գիշերային ժամ) հարցերը։

КГА проинформировал руководителей “Ryanair” о проблемах с рейсом Милан-Ереван
Комитет гражданской авиации Армении проинформирован о проблемах, возникших с рейсом Милан-Ереван Fr4456 авиакомпании “Ryanair” 28 января, в связи с невозможностью перевозки некоторых пассажиров. Как передает Арменпресс, об этом сообщил Комитет гражданской авиации при правительстве Армении.
“Комитет гражданской авиации проинформировал руководство авиакомпании “Ryanair” о вышеуказанной проблеме. Вы можете найти точную информацию о своих правах из документа устава ЕС, обращая особое внимание на статьи 1-9. С уставом ЕС можете ознакомиться на следующем сайта  https://eur-lex.europa.eu/resource.html…
При возникновении проблем для защиты ваших прав вы можете также обратиться в ООО ”ПАСЕНДЖЕР ЭЙ ЕМ” /PASSENGER.AM/ ", - говорится в сообщении.
Нескольким десяткам пассажиров рейса Милан-Ереван fr4456 ирландской бюджетной авиакомпании “Ryanair” было отказано в вопросе посадки/регистрации на самолет. Об этом сообщается на странице  Facebook Passenger.am. По словам представителя и пассажиров Passenger.аm в миланском аэропорту, 28 января нескольким десяткам пассажиров рейса “Ryanair” Милан-Ереван FR4456 было отказано в посадке/регистрации на самолет. Passenger. am сообщает, что в этом случае, согласно регламенту ЕС 261/2004, авиакомпания обязана была предоставить пассажирам альтернативный рейс в пункт предварительного назначения, позаботиться о питании пассажиров (если задержка длится более 2 часов) и проживании (если задержка длится более 5 ночных часов).