Փաշինյանը Վարդենիսում մասնակցեց Հայոց բանակի տոնին նվիրված միջոցառումներին
ՎԱՐԴԵՆԻՍ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքում հարգանքի տուրք մատուցեց Երկրորդ համաշխարհային եւ Արցախյան պատերազմների ընթացքում զոհված հայորդիների հիշատակին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հայկական զինված ուժերի կազմավորման 28-ամյակին նվիրված միջոցառման ընթացքում վարչապետը շնորհավորեց ներկաներին:
«Բոլորիս շնորհավորում եմ հայոց հաղթանակած, փառապանծ բանակի 28-րդ տարեդարձի առիթով: Համոզված եմ, որ մեր բանակի, մեր պետության նկատմամբ բոլորիս ունեցած հպարտությունն ամեն օրվա, շաբաթվա հետ աճելու է մեր բոլորի աշխատանքով, ապագայի նկատմամբ, մեր ինքնության նկատմամբ հավատարմությամբ»,- ասաց Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետին ուղեկցում էին Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանը, Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը, ԱԺ պատգամավորներ, կառավարության անդամներ:
Հայաստանի Հանրապետությունը և աշխարհասփյուռ հայությունը հունվարի 28-ին նշում է ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 28-րդ տարեդարձը:

VARDENIS, JANUARY 28, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan visited today Vardenis town of Gegharkunik province to pay tribute to the memory of Armenians fallen at the Second World War and the Artsakh liberation war.
The PM congratulated the participants of the event which was dedicated to the 28th anniversary of the establishment of the Armenian Armed Forces.
“I congratulate all of us on the 28th anniversary of the Armenian victorious, glorious army. I am convinced that the pride of all of us towards our army, our state will gradually grow with our work and belief towards the future and our identity”, the PM said.
The PM was accompanied by Defense Minister Davit Tonoyan, acting Director of the National Security Service Eduard Martirosyan, Governor of Gegharkunik Gnel Sanosyan, MPs and Cabinet members.
The Republic of Armenia and Armenians around the world celebrate the 28th anniversary of foundation of the Armenian Armed Forces on January 28.