Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը հրատապ նիստ է գումարել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը խմբակցության անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Հենրիկ Հարթենյանի կողմից ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի եղբոր դստեր լուսանկարը տարածելու առնչությամբ հրատապ նիստ է գումարել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  նիստից հետո խմբակցությունը հանդես կգա հայտարարությամբ։
Հունվարի 26-ին Հենրիկ Հարթենյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջի «story» բաժնում տեղադրել էր Սարա Թովմասյան անունով օգտատիրոջ լուսանկարը և փորձել հանրության ուշադրությունը գրավել նրա վրա՝ գրելով, թե էջը ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի աղջկանն է:
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը հայտարարություն էր տարածել դեպքի առնչությամբ. «Հարգելի քաղաքացիներ, Խստորեն դատապարտում ենք ատելության խոսքի ցանկացած դրսևորում: Հայցում ենք ձեր ներողամտությունը կատարվածի առթիվ: «Իմ քայլը» խմբակցությունը կգումարի հրատապ նիստ,որից հետո հանդես կգանք հայտարարությամբ»:

YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. The My Step faction of the Yerevan City Council convened an urgent session regarding its member Henrik Hartenyan’s recent post of the photo of niece of Constitutional Court President Hrayr Tovmasyan on his social account.
The faction will make a statement after today’s session.
On January 26 My Step faction member of the Yerevan City Council Henrik Hartenyan posted the photo of Sara Tovmasyan user on his Facebook story and wrote that this page belongs to the daughter of CC President Hrayr Tovmasyan.
Following this the My Step faction of the City Council issued a statement strongly condemning any manifestation of hate speech and apologizing for the incident.